رژیم غذایی بدون گلوتن

آیا می توان از رژیم غذایی بدون گلوتن برای تشخیص حساسیت به گلوتن غیر سلیاک استفاده کرد بله، از رژیم غذایی بدون گلوتن می توان برای تشخیص حساسیت به گلوتن غیر سلیاک (NCGS) استفاده کرد. NCGS در افرادی که بیماری سلیاک یا آلرژی گندم ندارند، اما علائم روده ای، علائم خارج روده ای یا هر دو مربوط به مصرف غلات حاوی گلوتن را دارند، با بهبود علامتی در ترک آنها تشخیص داده می شود. تشخیص NCGS تا حد زیادی بر اساس حذف بیماری سلیاک و آلرژی به گندم و رفع علائم پس از خروج گلوتن از رژیم غذایی است [1] [3].

با این حال، توجه به این نکته مهم است که تشخیص NCGS هنوز یک موضوع بحث فعال در جامعه علمی است و تحقیقات بیشتری برای ایجاد معیارهای تشخیصی خاص و نشانگرهای آزمایشگاهی برای این بیماری مورد نیاز است [1][5]. علاوه بر این، تحقیقات اخیر نشان داده است که سایر اجزای غذایی متمایز از گلوتن در موارد NCGS دخیل هستند، در نتیجه درک کلی ما از تشخیص NCGS در افرادی که رژیم‌های حاوی گلوتن دارند یا کسانی که قبلاً رژیم غذایی بدون گلوتن را بدون کار تشخیصی مناسب دنبال می‌کنند، تغییر می‌دهد. افزایش بیماری سلیاک[1]. بنابراین، ارزیابی NCGS به دانش گسترده ای از تظاهرات بیماری سلیاک و آزمایش های آزمایشگاهی که معمولاً در طول تشخیص بیماری سلیاک انجام می شود، نیاز دارد.

به طور خلاصه، یک رژیم غذایی بدون گلوتن می تواند برای تشخیص NCGS استفاده شود، اما تشخیص NCGS هنوز موضوع بحث فعالی در جامعه علمی است و تحقیقات بیشتری برای ایجاد معیارهای تشخیصی خاص و نشانگرهای آزمایشگاهی برای این بیماری مورد نیاز است.

منابع:

[1] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4429206/

[2] https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24740495/

[3] https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28810029/

[4] https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31402697/

[5] https://www.semanticscholar.org/paper/384f0a7dd7b824db725d3aa086a61a589eb16de2

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *