حساسیت به گلوتن غیر سلیاک

حساسیت به گلوتن غیر سلیاک (NCGS) یک موجود بالینی است که در اثر مصرف گلوتن ایجاد می‌شود که منجر به علائم روده‌ای و/یا خارج روده‌ای می‌شود که پس از حذف ماده غذایی حاوی گلوتن از رژیم غذایی و زمانی که بیماری سلیاک و آلرژی به گندم رد شد، برطرف می‌شود. [3]. علائم NCGS می تواند بسیار متفاوت باشد و ممکن است شامل علائم گوارشی و غیر گوارشی باشد. برخی از این علائم در بیماران مبتلا به سندرم روده تحریک پذیر (IBS) نیز دیده می شود، مانند درد شکم، نفخ، تغییر حرکت روده، اسهال و یبوست [1]. علائم NCGS از علائم گوارشی تا علائم عصبی روانی را شامل می شود [1]. با این حال، مهم است که اضافه کنیم که برخلاف بیماری سلیاک، NCGS هرگز با هیچ بدخیمی طولانی مدت همراه نبوده است[1].

مطالعه فعلی Skodje و همکارانش هیچ مدرکی مبنی بر القای علائم با مصرف گلوتن در شرکت‌کنندگان مبتلا به NCGS خود گزارش‌شده پیدا نکرد و علائم را به فروکتان‌های موجود در گندم نسبت داد [3]. FODMAPها (الیگوساکاریدهای قابل تخمیر، دی ساکاریدها، مونوساکاریدها و پلی الها) در ایجاد علائم NCGS نقش دارند و FODMAPها بیشترین توجه را به خود جلب کرده اند[4]. یک رژیم غذایی کم FODMAP پتانسیل بهبود علائم بالینی در NCGS را دارد [4].

به طور خلاصه، NCGS یک پدیده بالینی واقعی است که در انتظار معیارهای بالینی تشخیصی و نشانگرهای آزمایشگاهی خاص خود است. علائم NCGS می تواند بسیار متفاوت باشد و ممکن است شامل علائم گوارشی و غیر گوارشی باشد. شواهد کنونی نشان می‌دهد که FODMAPs ممکن است در ایجاد علائم NCGS نقش داشته باشد و رژیم غذایی کم FODMAP پتانسیل بهبود علائم بالینی در NCGS را دارد.

منابع:

[1] https://www.semanticscholar.org/paper/384f0a7dd7b824db725d3aa086a61a589eb16de2

[2] https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24740495/

[3] https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29337156/

[4] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6109508/

[5] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8746138/

[6] https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28810029/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *